Importanta sanatatii pentru video chat

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Merci fetelor.
De cand am inceput reeducarea sunt mai optimista.
Drumul este lung, si imi trebuie multa, multa rabdare,

Cordialement,
Classy
SoulCams Models Studios wanted
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Classy, recuperezi mobilitatea, stai linistita. In timp si nu 100% ( nu o sa mai fie ca inainte), dar se poate "repara" incat sa duci o viata decenta.

Adevarat, alimentatia face diferenta. Alimentatia si miscarea. Eu miscare nu am facut decat in perioada de recuperare (vreo 3 luni; alta situatie dar pe aceeasi tema). Ar trebui facute zilnic exrecitiile pe care le vei invata la kineto. Zilnic, toata viata. Chiar si fara exercitii sunt ok. ALimentatia e alta poveste. Gata cu party-urile. Nimic in excess din orice "usuca" celula-vin, cafea, etc. Cica deloc ar fi ideal.

Masajul este de ajutor si el. Intreaba la kineto ce tip de masaj s-ar potrivi. Pentru mine ala e sfant-activeaza circulatia deci ajuta sa tempereze procesul inflamator si stii tu restul beneficiilor.

La kineto presupun ca ti s-a spus ca initial s-ar putea ca nivelul durerii sa fie amplificat de exercitii insa e doar temporar.

Eu una nu refuz nici medicatia "traditionala". Da, prefer sa raman pe chestii soft/naturale dar cand se supara natura si mai imi da zile ploioase si nasty, bag un ketonal sau ceva similar. In cazuri extreme, Lyrica e "bomboana" pentru mine.

Un exemplu care imi vine acum in minte de unde poti obtine informatii de calitate pe tema (sau pe aproape, vei vedea dupa ce Google-esti un pic despre ce e vorba), este blogul lui Cristi Margarit. Daca mai vrei info, foarte utile sunt forumurile pentru culturisti-oamenii astia au des probleme de gen si sunt si obsedati, la modul pozitiv, de sanatate deci ai info de calitate.

Ai rabdare, continua cu kineto, citeste si, in cateva luni, vei vedea diferenta. Deja ai spus ca e mai bine si abia ai inceput recuperarea. Deci, ramai pe modul pozitiv si inainte!:-))
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”